رکورد شرکت چوکا در تولید
شهریور ۱۷, ۱۳۹۹
رزم حسینی:‌ سیاست‌های پولی و بانکی مقصر گرانی است نه تولید
شهریور ۱۷, ۱۳۹۹
نمایش همه

آمادگی برای تدوین مدل توسعه صنعت بسته‌بندی کرمان

سیدمهدی طبیب زاده رئیس اتاق کرمان اظهار داشت: اتاق کرمان آمادگی و علاقمندی خود را برای تهیه مدل و الگوی بسته‌بندی برای استان اعلام می‌کند و اگر در این مسیر نیاز به اصلاح برخی قوانین و مقررات باشد می توان از طریق شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آن را پیگیری کرد.

رئیس اتاق کرمان با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان کرمان در حوزه‌های مختلف، گفت: باید برای بهره‌وری بیشتر در اقتصاد استان، صنعت چاپ و بسته بندی کرمان را توسعه داد و برای آن مدلی تدوین کرد.
سیدمهدی طبیب زاده در نشست کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان افزود: متاسفانه ضعف در صنعت بسته بندی وجود دارد و کارشناس چاپ، بسته بندی و برندینگ کشور پس از سه روز بازدید از امکانات این حوزه در استان معتقدند که کرمان در حد یک روستا امکانات چاپ و بسته‌بندی ندارد. وی ادامه داد: اتاق کرمان آمادگی و علاقمندی خود را برای تهیه مدل و الگوی بسته‌بندی برای استان اعلام می‌کند و اگر در این مسیر نیاز به اصلاح برخی قوانین و مقررات باشد می توان از طریق شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آن را پیگیری کرد.
طبیب‌زاده، با بیان ضرورت نیاز به توسعه صنعت بسته‌بندی استان با توجه به در نظر گرفتن چشم‌انداز ۱۰ میلیارد دلاری برای صادرات محصولات استان اظهار کرد: از کارشناسان این حوزه درخواست شده با توجه به نیاز بالای استان به صنعت چاپ و بسته‌بندی مناسب و همچنین وجود کالاها و محصولات باکیفیت، الگوی بسته‌بندی مناسب با برند مناسب و شایسته ارائه کنند.
در ادامه این نشست رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان نیز به ارائه گزارشی از توانمندی های استان به ویژه محصولات کشاورزی صادراتی پرداخت و گفت: آب و هوای مناسب، تنوع محصولات و موقعیت مکانی کرمان در کشور به گونه‌ای است که ظرفیت بالایی در حوزه های مختلف اقتصادی دارد.
محمدعلی محمدمیرزائیان افزود: قصد داریم با تقویت صنعت چاپ و بسته بندی استان و با کمک کارشناسان این حوزه، طرحی را برای بسته‌بندی محصولات استان به ویژه پسته و خرما تدوین کنیم تا بتوان ارزش افزوده‌ای را که به دلیل چاپ و بسته بندی از استان خارج می‌شود در کرمان نگهداریم و بهترین بهره‌برداری را از آن داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کارخانه های کارتن‌سازی کرمان بهره‌وری لازم را ندارند و استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند که باید از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه حمایت کرد.
در ادامه این نشست، کارشناس چاپ، بسته بندی و برندینگ، بسته بندی را فروشنده خاموش عنوان کرد و گفت: بسته بندی آخرین حلقه مفقوده در زنجیره فروش است که به عنوان یک استراتژی باید بیشتر به آن اهمیت داد.
محمدحسین شهامت‌پور افزود: در بازدید از واحدهای مختلف در استان کرمان به این نتیجه رسیدیم که امکانات چاپ و بسته بندی در کرمان واقعا ضعیف است و به عنوان مثال در صنعت خرما، برای داشتن بسته‌بندی مناسب اصلاحات در ماشین آلات و حتی ساختن ماشین آلات جدید ضروری است.
وی اظهار کرد: کرمان وزنه اصلی صنعت کشاورزی کشور محسوب می شود و اگر شرکت های خصوصی در بخش چاپ و بسته بندی ورود کنند با تقویت برند استان، می توان بهره وری های بسیار زیادی را داشت.
شهامت پور، تصریح کرد: در استان کرمان اگر مدیریت صحیح صورت گیرد و از برخی ماشین آلات ساده نیز استفاده شود، حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی شکل می گیرد و استانداردها نیز رعایت می شود.
این کارشناس چاپ، بسته بندی و برندینگ بیان کرد: آموزش برای تقویت حوزه چاپ و بسته بندی استان کرمان ضروری است و بهتر است در هنرستان ها و دانشگاه‌ها رشته های این حوزه تدریس شود.
وی افزود: بهتر است انجمنی برای بسته بندی در استان تشکیل شود تا فعالان این حوزه هماهنگ و با استراتژی خاص در این مسیر حرکت کنند و صنعت بسته بندی کرمان را رونق ببخشند.
در این نشست جمعی از بازرگانان و فعالان اقتصادی، پرسش های خود در حوزه بسته بندی مطرح کردند.

دیدگاه ها بسته شده است