افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی

جدال ۴ ساعته آتش‌نشانان برای اطفای حریق انبار کاغذ
مرداد ۱۱, ۱۳۹۷
افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی کاغذ، مقوا
مرداد ۱۱, ۱۳۹۷
نمایش همه

افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی

برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و روسای اتحادیه‌های مرتبط و همچنین مشارکت کارخانه‌ها، شرکت‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و صنعتگران حوزه کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اولین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته؛ در این نمایشگاه شرکت های داخلی و خارجی فعال در این صنعت ضمن ارائه آخرین تکنولوژی های صنعت کاغذ و مقوا؛ با یکدیگر به تبادل اطلاعات و بررسی همکاری های مشترک خواهند پرداخت.
معرفی آخرین دستاوردهای تولیدی، صنعتی و فناوری شرکت های داخلی، ایجاد فرصت جهت بازاریابی های داخلی و خارجی، بهرمندی از دانش و تجربه سایر کشورها در زمینه موضوع نمایشگاه، معرفی و ورود آخرین دستاوردهای فناوری به داخل کشور، بیان فرصت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی این حوزه و ایجاد زمینه تعامل تولید‌کنندگان و فعالان داخلی با شرکت‌های مرتبط خارجی، مهمترین اهداف برگزاری اولین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته است.
در این نمایشگاه و در کنار شرکت‌های مختلف داخلی، شرکت‌هایی از کشورهای روسیه، چین، هند و ترکیه نیز حضور دارند و تولیدات و خدمات خودشان را ارائه می‌کنند.
مصرف‌کنندگان و خریداران عمده کاغذ می‌توانند با حضور در این نمایشگاه، ضمن بازدید از سالن‌ها و غرفه‌های نمایشگاه، با تولید‌کنندگان وارد مذاکره شوند و نیازهای خود را تامین کنند.
رضا امیدی، رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌الات وابسته تهران با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن‌ها و تعاونی‌های مرتبط برگزار می‌شود.
امیدی خاطرنشان کرد: این رویداد در سال ۹۷ که به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است با تکیه بر حمایت از توانمندی‌های داخلی برگزار می‌شود و سعی داریم تا راه‌های ورود تکنولوژی‌های نوین این حوزه به کشور را هموار کنیم.
گفتنی است مصرف کاغذ بسته‌بندی در کشور نزدیک به ۹۰۰ هزار تن در سال است، این در حالی‌ است که در بخش کاغذ تحریریه و روزنامه سالیانه ۳۸۰ هزار تن کاغذ مورد نیاز است که در ایام انتخابات ۱۲۰ هزار تن کاغذ به این میزان افزوده می‌شود.
در حالی که نیاز سالیانه کاغذ بسته‌بندی ۹۰۰ هزار تن است، اما ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن ظرفیت در سال‌های گذشته ایجاد شده است یعنی حدود ۲ میلیون تن مازاد ظرفیت در کشور وجود دارد.
پارسال با صادرات ۱۰۰ هزار تن کاغذ بسته‌بندی، بهترین سال پس از انقلاب را در این زمینه پشت سر گذاشتیم و امسال برای صادرات ۲ برابری آن برنامه‌ریزی شده است که فقط در سه ماهه نخست امسال حدود ۳۰ هزار تن صادرات داشته‌ایم.
اولین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته از امروز تا ۱۳ مرداد هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.
اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی امروز با حضور مقام‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت

دیدگاه ها بسته شده است