یست‌وششمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی برگزار می‌شود
آذر ۹, ۱۳۹۸
توافق تولیدکنندگان کاغذ برای عدم افزایش قیمت‌ها تا پایان سال
آذر ۹, ۱۳۹۸
نمایش همه

افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی

آیین افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی روز جمعه مورخ ۸ آذر، در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران برپا شد.
افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از اداره چاپ و نشر، در مراسم این افتتاحیه که با حضور جمعی از مدیران اتحادیه‌ها و تشکل‌های چاپ تهران و شهرستان‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، و معاونان وزارت صنعت معدن و تجارت همراه بود، از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز علی‌اصغر کاراندیش، معاون حقوقی، امور مجلس، و استان‌ها، سیدمحمد طباطبایی، مشاور وزیر و مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی، و مهرزاد دانش، مدیرکل دفتر چاپ و نشر و تعدادی از کارشناسان این دفتر حضور داشتند.
پس از برگزاری مراسم قطع روبان، کاراندیش، طباطبایی و دانش به بازدید از غرفه‌های مختلف نمایشگاه پرداختند و در جریان آخرین دستاوردهای ملی کشور در حوزه های چاپ و بسته‌بندی و نیز دغدغه‌های کاربران و کارآفرینان این حوزه قرار گرفتند.
کاراندیش در این بازدید، در خصوص معافیت‌های مالیاتی حوزه فرهنگ و کاهش میزان مالیات بر ارزش افزوده تجهیزات و محصولات چاپی، ضمن همراهی با دغدغه‌های جاری در حوزه چاپ، حل نهایی آن را منوط به نیل به ادبیات مشترک با دستگاه‌های مالیاتی کشور دانست. او همچنین درباره مشکلات مربوط به حوزه‌های ماشین‌آلات و سایر مناسبات فنی چاپ و دریافت تسهیلات مربوط به حوزه‌های صنعتی چاپ، بر تصویب لایحه دولت درباره واگذاری کلیه امور صنعتی و فنی چاپ از وزارت فرهنگ به وزارت صنعت در کمیسیون‌های فرهنگی و صنعت مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و از نمایندگان حاضر در بازدید از نمایشگاه، درخواست کرد تا با تسریع در تصویب این لایحه در صحن مجلس، در حل این دغدغه کمک شود.
در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی،‌ بیش از ۴۴۵ شرکت ‌کننده داخلی و خارجی از ایران و ۱۲ کشوردیگر حضور دارند. شرکت‌های خارجی از کشورهای ایتالیا،‌ سوئد، آلمان،‌ فرانسه،‌ چین،‌ ترکیه و کره‌جنوبی در این نمایشگاه حضور یافته اند. این نمایشگاه تا روز دوشنبه ۱۱ آذر برقرار است.

دیدگاه ها بسته شده است