افزایش قیمت کاغذ در چند ماه اخیر نداشته‌ایم/لزوم مدیریت در واردات

عطف به ماسبق شدن تصمیمات اقتصادی، تولیدکنندگان را تنبیه می‌کند
خرداد ۱۹, ۱۳۹۹
آمادگی چوکا برای جذب سرمایه گذاران در خطوط تولید مصنوعات چوبی
خرداد ۱۹, ۱۳۹۹
نمایش همه

افزایش قیمت کاغذ در چند ماه اخیر نداشته‌ایم/لزوم مدیریت در واردات

رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا گفت: وارد کنندگان تلاش دارند تا در راستای همراهی با دولت و دور زدن تحریم‌ها شرایط مناسبی را برای مصرف کنندگان کاغذ فراهم کنند، اما این شرایط مناسب نیازمند مدیریت منابع تخصصی ارزی و مدیریت در زمانبدی است.

 سیدحسن میرباقری در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان پیرامون عامل افزایش قیمت کاغذ گفت: عامل افزایش نسبی قیمت کاغذ این روز‌ها در بازار، ریشه در مشکلات ارزی دارد، عدم برنامه مناسب و زمانبندی در تخصیص ارز زمینه مواج بودن قیمت کاغذ را در بازار فراهم کرده است.
وی در همین راستا ادامه داد: تحریم‌ها باعث شده تا مشکلات متعدد بر سر واردات کالا‌هایی همچون کاغذ ایجاد شود ثبت سفارش‌ها نیز با موانعی روبرو است و منابع ارزی نیز دچار چالش‌هایی بوده لذا پروسه واردات کاغذ با مشکل مواجه است این عامل سبب شده تا قیمت‌کاغذ در بازار داخلی نسبت به سایر کالا‌ها نتواند قیمت ثابتی داشته باشد.
وی موانع پیش روی واردکنندگان را بر شمرد و اظهار کرد: وارد کنندگان در برخی موارد با رفع تعهد بانکی روبروی می‌شوند و این پروسه واردات را با کندی مواجه می‌کند از سوی دیگر دموراژ‌هایی که گمرک بر کاغذ وارداتی می‌بندد خود زمینه افزایش قیمت کاغذ و در عین حال طولانی شدن و رسیدن این کالا به بازار را می‌شود، البته باید متذکر شد که کاغذ با افزایش قیمت چندانی در ماه‌های اخیر روبرو نبود، زیرا همه تلاش داریم تا کاغذ را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنیم.
میرباقری لزوم برنامه ریزی مناسب برای واردات را مولفه‌ای تاثیرگذار بر روند واردات کاغذ دانست و خاطرنشان کرد: وارد کنندگان تلاش دارند تا در راستای همراهی با دولت و دور زدن تحریم شرایط مناسبی را برای مصرف کنندگان کاغذ فراهم کنند، اما این شرایط مناسب نیازمند مدیریت منابع تخصصی ارزی و مدیریت در زمانبدی است تا واردکنندگان از بلاتکلیفی خارج شوند.

دیدگاه ها بسته شده است