کارآفرین نمونه جناب آقای دکتر اعظمی
تیر ۲۴, ۱۳۹۹
با حضور معاون وزارت صمت؛ نمایشگاه بین‌المللی کاغذ و مقوا افتتاح شد
تیر ۲۴, ۱۳۹۹
نمایش همه

برگزاری سومین نمایشگاه کاغذ و مقوا با حضور ۶۰ شرکت داخلی

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی از برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا با حضور بیش از ۶۰ شرکت داخلی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران اظهار داشت: سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته، ۲۴ تا ۲۷ تیرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران برپا می شود.
وی افزود: در این نمایشگاه بیش از۶۰ شرکت داخلی، تولیدات خود را که شامل انواع کاغذ، مقوا و ماشین آلات تولید است، به نمایش می گذارند.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاهها، با تاکید بر اینکه بازدید  از سومین نمایشگاه  کاغذ و مقوا طبق پروتکل بهداشتی تنها برای متخصصین است، گفت: زمان بازدید از این نمایشگاه برای متخصصین از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ می باشد.
وی ادامه داد: تمهیداتی اندیشیده شده تا بازدید مجازی از نمایشگاه برای عموم  مردم از طریق شبکه تلویزیونی ایران کالا فراهم باشد.
به گفته حسین زاده سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا در حالی برگزار می شودکه نیاز کشور به انواع کاغذ چاپ و تحریر ۳۵۰ هزار تن است که بیشترآن  از طریق واردات تامین می گردد.
وی افزود: در حال حاضر ۳ کارخانه تولید کاغذ چاپ و تحریر در ایران وجود دارد که به دلیل مشکلات متعدد تولید چندانی ندارند.
این مقام مسئول نمایشگاهی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز کشور به کاغذ روزنامه حدود ۶۵ هزار تن است، اظهار داشت: برای تامین این میزان، کارخانه چوب و کاغذ مازندران به عنوان تنها تولید کننده کاغذ روزنامه فعال می باشد، که آن هم به علت مشکلات، تولید زیادی در سال ۹۸ نداشته و عمده نیاز کشور از طریق واردات تامین شده است.
به گفته حسین زاده نیاز کشور به انواع کاغذ بسته بندی حدود یک میلیون تن برآورد می شود،  در حالی که ظرفیت ماشین آلات نصب شده در داخل ۳ میلیون تن است.
وی ادامه داد: در بخش تولید کاغذ بسته بندی، ۸۰ واحدفعال وجود دارد که می توانند ۱۰۰ درصد نیاز کشور را در این بخش تامین کنند.
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاهها به نیاز ۱۶۰ هزار تنی کشور به کاغذ تیشو اشاره کرد و گفت: در این بخش، ظرفیت ماشین آلات نصب شده ۳۰۰ هزار تن است که خوشبختانه تمام نیاز داخلی را تامین کرده و وارداتی انجام نمی شود.
گفتنی است، بر اساس آمارها نیاز کشور به کارتن در حدود یک میلیون تن می باشد که ۱۷۰ واحد فعال با ظرفیت تولید ۳ میلیون تن، این میزان نیاز را برطرف می کنند. همچنین ۷۰ کارخانه تولید مقوای بهداشتی هم در داخل وجود دارند که  تامین کننده ۱۰۰ هزار تن نیاز در این زمینه هستند.

دیدگاه ها بسته شده است