اطلاعیه برگزاری نشست بزرگ تجاری ایران- اروپا
آذر ۳, ۱۳۹۹
فروش انواع کاغذ توسط شرکت تعاونی
آذر ۳, ۱۳۹۹
نمایش همه

بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران کنسل شد

امروز سوم آذرماه در اوج همه گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه دوم کشور قرار بود بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته بدی تهران افتتاح شود که بر اساس مصوبه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا کلیه نمایشگاه ها لغو شد.

 

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، همانگونه که انتظار می رفت افزایش بیماران بستری و مرگ و میر نهایتا باعث اجرای دومین قرنطینه طی سالجاری شد.

درحالیکه آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا و فوت هموطنان عزیز هر روز افزایش دارد مسئولین نمایشگاه چاپ و بسته بندی مداوم خبر از برگزاری می دادند؟!!! بلاخره ابتدا بر اساس اعلام سازمان نمایشگاه های بین المللی تهران و سپس مصوبه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا کلیه نمایشگاه ها در ایران و تهران تا زمان برقراری وضعیت سفید ملغا اعلام شد.

شایان ذکر است وضعیت سفید بر اساس اعلام قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا زمانی است که به اعضای هر صد هزار نفر تنها یک نفر بستری باشد که طبیعتا نه تنها در تهران بلکه در مسکو و پکن دو پایتخت که اعلام تولید واکسن نموده اند نیز مقدور نبوده و اعلام این مهم نیازمند زمانی طولانی همراه با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی توسط همه اقشار مردم است.

کلیه نمایشگاه ها در محدوده قرمز، نارنجی و زرد برگزار نخواهد شد

با آغاز بکار قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که مسئولیت آن برعهده عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بلا فاصله ” طرح جامع مدیریت هوشمند کرونا” در پانزده صفحه منتشر گردید.

براین اساس طی نامه آنی شماره۱۳۲۷۶۵ مورخ ۲۷آبان۱۳۹۹ وزارت کشور این طرح به همه سازمانها و نهادهای ذی ربط ابلاغ شد.

بر اساس ” طرح جامع مدیریت هوشمند کرونا” ماده دو بند ۱۵ برگزاری کلیه نمایشگاه ها(عمومی،تخصصی و بین المللی) در محدوده شهرهای زرد ، نارنجی و قرمز ممنوع می باشد. در همین راستا در ماده دو این طرح بند ششم اعلام شد که هر دوشنبه وزارت بهداشت وضعیت شهرها را منتشر می کند.

شایان ذکر است شهر تهران در محدوده قرمز قرار دارد و با این ابلاغیه و بر اساس رنگ قرمز تهران برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی ممنوع است؛ مگر اینکه تا پایان سال تهران به مجموعه شهرهای سفید افزوده شود که با شرایط کنونی این امر بعید به نظر می رسید.

کنسلی یا کسادی نمایشگاه مسئله این است

طی تماس آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران با یکی از مسئولان نمایشگاه اینگونه مطرح شد که برنامه سالانه برگزاری نمایشگاه های در سایت چمران سالانه نزدیک به ۸۰ رویداد است که طی سال ۱۳۹۹ تقریبا ۱۳ نمایشگاه برگزار شده است.

این مسئول با اشاره به بحث شیوع بیماری کرونا گفت: اکنون سازمان نمایشگاه تلاش دارد برای حفظ کسب و کارهای نمایشگاهی و وابسته به آن راهکارهای عملی و بهداشتی دقیق تر و کاربردی تر بکار گیرد.

وقتی به نمایشگاه های برگزار شده طی سالجاری نگاه می‌کنیم افت شدید بازدید کننده بعلت شیوع کرونا ماحصل کار بوده است. و این بحث مطرح می‌شود که کدام برای یک برند نمایشگاهی بهتر است کسادی یا تعطیلی یکساله؟

آیا از برگزارکنندگان دروپا نمی شود درس گرفت؟

نمایشگاه هرساله تهران قوی تر است یا نمایشگاه دروپا؟

دیدگاه ها بسته شده است