اصناف بدون مجوز وزارت بهداشت اجازه بازگشایی ندارند
فروردین ۲۶, ۱۳۹۹
بسته حمایت از کسب‌و کارها در مقابل کرونا،‌ کارساز است؟
فروردین ۲۶, ۱۳۹۹
نمایش همه

توقف جمع‌آوری آخال کاغذ مشکل تازه کارخانه‌های داخلی

دبیر سندیکار تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از کمبود مواد اولیه تولید کاغذ در ایران بدنبال توقف جمع‌آوری آخال کاغذ و حمل و تعطیلی سایت‌های آخال در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد.

مهشید پورداد دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، با اشاره به فعالیت واحدهای تولید کاغذ بسته بندی در کشور گفت:‌  ما فعلا در واحدهای تولیدی تعطیلی دائم نداشتیم‌، اما ادامه روند کمبود مواد اولیه از جمله کاغذ باطله میتواند منجر به تعطیلی کارخانجات تولید کاغذ بسته بندی شود.

وی ادامه داد: مشکلی که کارخانه‌های تولید کاغذ با آن مواجه هستند، عدم جمع‌آوری ضایعات کاغذ در سطح شهر است،‌ سایت‌های جمع آوری آخال به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و مراجع قضایی تعطیل شده است و این یعنی نبود مواد اولیه تولید.

پورداد تصریح کرد: این اتفاق هم‌چنین موجب کمبود شدید آخال و افزایش قیمت آن شده است که متاسفانه از کنترلخارج و باعث بروز مشکل برای صنعت شده است. با توجه به بسته شدن مرزها امکان واردات آخال نیز عملا وجود ندارد و این خود بر مشکلات تولید افزوده است.

دبیرسندیکای تولیدکنندگان کاغذ گفت: با ادامه تعطیلی سایتهای جمع آوری و بازیافت با کمبود شدید کاغذ باطله مواجه خواهیم بود و کمبود کاغذ باعث کمبود کارتن برای بسته بندی مایحتاج مردم خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ این موضوع چالش بزرگی را در صنعت بسته بندی سلولزی کشور ایجاد کرده است.سندیکای کاغذ با در نظر داشتن اولویت حفظ بهداشت و سلامت جامعه و هموطنان، خواستار گشایش مراکز جمع آوری با رعایت کامل موازین بهداشتی و استفاده از لوازم حفاظت و بهداشت محیط کار است  تا بتواند در سال جهش تولید به رسالت خود عمل کرده و خللی در تامین بسته بندی کالاهای مورد نیاز جامعه ایجاد نشود.

دیدگاه ها بسته شده است