اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷
رزومه آقای دکتر امید رمضانی (مشاور)
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷
نمایش همه

تولید کاغذ پارسال ۳۲ درصد رشد کرد

معاون مدیر کل صنایع شیمیایی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولیدات بخش کاغذ مانند روزنامه، چاپ و تحریر، تیشو، بسته بندی و مقوا در سال گذشته را ۷۷۰ هزار تن اعلام کرد که ۳۲ درصد نسبت به سال ۱۳۹۵ بیشتر است.

به گزارش شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدعلی اسفندیاری» افزود: مصرف انواع کاغذ در ایران به دلیل تغییر الگوی مصرف و توسعه صنعتی رو به افزایش است.
به گفته وی، پارسال بجز کاهش تولید در بخش های کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه، سایر حوزه ها از رشد قابل توجهی برخوردار بود.
وی ادامه داد: پارسال تولید کاغذ بسته بندی به رقم بی سابقه ۵۴۰ هزار تن رسید که نسبت به سال ۱۳۹۵ رشد ۶۰ درصدی نشان می دهد. همچنین ۱۰۰ هزار تن کاغذ بسته بندی صادر شد.
همچنین با رشد ۳۷ درصدی تولید کاغذ تیشو که در ساخت دستمال کاغذی کاربرد دارد، بجز تامین بازار داخلی، ۱۲ هزار تن صادرات داشتیم.
** وضع تولید کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه
معاون مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره دلیل کاهش تولید کاغذ در بخش چاپ، تحریر و روزنامه گفت: شرکت های فعال در این حوزه به دلیل مقرون به صرفه بودن تولید سایر کاغذها کمتر مبادرت به تولید کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه می کنند.
به گزارش ایرنا، ساماندهی واردات و صادرات و حمایت از خودکفایی در تولید کالاها بویژه محصولات غذایی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (۱۳۹۶) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».
رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.
دولت نیز در بخشنامه ای، همه دستگاه های دولتی را از خرید کالاهای خارجی که مشابه خارجی دارند، منع کرد.
چندی پیش مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد: در ۱۱ ماهه ۱۳۹۶ تولید انواع کاغذ با رشد ۳۳ درصدی در همسنجی با پارسال، به بیش از ۷۰۰ هزار تن رسید.
«پروین نباتی» یادآوری کرد: در زمینه کارتن نیز با افزایش تقاضا برای محصولات بسته بندی شده و رفع برخی مشکلات، تولید در ۱۱ ماهه امسال رشد ۲۲ درصدی داشته و تا پایان بهمن ماه حدود ۴۴۴ هزار تن کارتن در کشور تولید شد. این آمار در ۱۱ ماهه سال پیش از آن ۳۶۴ هزارتن بود

دیدگاه ها بسته شده است