پیش‌بینی ۶۰ غرفه در اولین نمایشگاه کاغذ و مقوا
مرداد ۹, ۱۳۹۷
افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی
مرداد ۹, ۱۳۹۷
نمایش همه

جدال ۴ ساعته آتش‌نشانان برای اطفای حریق انبار کاغذ

عملیات اطفای حریق انبار شعله‌ور ضایعات کاغذ و کارتن چهار ساعت زمان برد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت ۱۹ روز گذشته به دنبال وقوع آتش‌سوزی در یک انبار ضایعات کاغذ و کارتن، کارگران انبار که شاهد این حادثه بودند به سرعت در تماس با سامانه ۱۲۵، از آتش‌نشانی کمک خواستند که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۸۶، ۷۸ و ۱۲۱ به همراه تانکر آب و خودروی حامل دستگاه تنفسی به محل حادثه در جاده خاوران، قاسم‌آباد تهرانچی، خیابان کشتارگاه اعزام شدند.

رسول سعادتی؛ افسر آماده منطقه هشت عملیات آتش‌نشانی تهران با با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان قدیمی با یک محوطه روباز بود، اظهار کرد: بیش از ۵۰۰ مترمربع از قسمت مسقف این انبار ضایعات کاغذ و کارتن که در مجموع هزار و ۵۰۰ مترمربع وسعت داشت، به علت نامعلومی دچار آتش‌سوزی شد که شعله‌های آتش به سرعت درحال سرایت به دیگر قسمتهای انبار بود.

وی تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله پس از قطع برق انبار و کشیدن لوله‌های آبدهی از سه جهت به این آتش‌سوزی حمله‌ور شده و علاوه بر جلوگیری از پیشروی آتش و گسترش آن به دیگر نقاط این انبار، مشغول خاموش کردن کامل این حریق شدند.

سعادتی ادامه داد: آتش‌نشانان در ادامه عملیات خود برای دسترسی به کانون آتش در داخل انبار پوشیده، با استفاده از یک دستگاه لودر قسمتی از دیوار این انبار را تخریب کردند و توانستند به بخشی از انبار که مثل کوره شعله‌ور شده بود، برسند.

این افسر آماده آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: سرانجام با تلاش آتش‌نشانان، آتش تحت کنترل درآمد و به طور کامل مهار و خاموش شد.

وی با اعلام اینکه علت بروز این آتش سوزی از سوی کارشناسان آتش‌نشانی در حال بررسی است، گفت: در این حادثه به هیچ یک از کارگران و افراد حاضر در محل آسیب جانی نرسید و نیروهای آتش‌نشانی پس از خاموش کردن آتش، کاغذ و کارتنهای نیم‌سوخته را زیر و رو کردند تا آتش‌های پنهان را خاموش کنند.

افسر آماده منطقه هشت آتش‌نشانی مدت عملیات مهار و اطفای این حریق را دستکم چهار ساعت اعلام کرد و یادآور شد: نیروهای عملیات با دادن تذکرات ایمنی و تحویل انبار به مالک و عوامل انتظامی به ایستگاه‌های مربوطه بازگشتند.

وی متذکر شد: مالکان اینگونه انبارها اجناس سریع‌الاشتعال را دپو کرده و با بی‌احتیاطی عوامل انسانی، منجر به بروز اینگونه حوادث می‌شوند لذا با رعایت دقیق و جدی موازین ایمنی اولیه در این انبارها قطعا می‌توان از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد.

دیدگاه ها بسته شده است