احتکار کاغذ این‌بار به بهانه انتخابات مجلس/ چرا نهادهای نظارتی وارد میدان نمی‌شود؟
شهریور ۲۷, ۱۳۹۸
انتخابات شورای عالی بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور برگزار شد
شهریور ۲۷, ۱۳۹۸
نمایش همه

سالانه ۱۲۰ هزار تن انواع کاغذ در اردبیل تولید می‌شود

استاندار اردبیل از تولید سالانه بیش از ۱۲۰ هزار تن انواع کاغذ با مواد اولیه سنگ خبر داد و گفت: در همین رابطه بزرگ‌ترین مجتمع و کارخانه تولید کاغذ سنگی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اکبر بهنام‌جو صبح امروز در بازدید از واحدهای تولیدی سمیان اظهار داشت: اهمیت راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در بحث اشتغال و رونق اقتصاد مسئله‌ای غیرقابل انکار می‌باشد که در این رابطه در نظر داریم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بزرگ‌ترین واحد تولیدی کاغذ سنگی در استان را به بهره‌برداری برسانیم.
وی با اشاره به تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن انواع کاغذ از مواد اولیه سنگ در استان افزود: تولید این نوع کاغذها بدون استفاده از صنایع چوبی و آلودگی زیست محیطی بوده همچنین سبب ابقای درختان و جلوگیری از تخریب محیط زیست می‌شود.
استاندار اردبیل در تشریح وضعیت کنونی بزرگ‌ترین مجتمع تولید کاغذ سنگی در استان گفت: این واحد بعد از تهیه دستگاه‌ها با ۱۲خط تولید و بالای۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم بخش عمده کاغذ را تولید می‌کند که علاوه بر رونق تولید و اقتصاد منطقه ارتباط مستقیم با ارتقای سطح اشتغال در استان دارد.
بهنام‌جو رونق واحدهای تولیدی گلخانه‌ای و کشاورزی را از دیگر موارد موثر در رونق تولید و اشتغال دانست و تصریح کرد: یکی‌ از مهم‌ترین بخش‌هایی که می‌توان در راستای افزایش اشتغال و راندمان اقتصادی از آن به خوبی بهره‌مند شد بخش کشاورزی می‌باشد که در این زمینه سعی بر تقویت شهرک‌های گلخانه‌ای در نقاط مختلف استان داریم.
وی اظهار کرد: تامین زیرساخت‌های لازم جهت توسعه شهرکهای صنعتی و گلخانه‌ای در نقاط مختلف استان یکی از ضروریات بوده که برطرف‌سازی مشکلات این واحدها بسیار حائز اهمیت است.
استاندار اردبیل ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در استان در حوزه‌های مختلف گفت: از هرگونه سرمایه‌گذاری معقول و مورد تایید در منطقه به خوبی استقبال می‌کنیم چرا که در صورت نبود بخش غیردولتی در کنار بخش دولتی نتیجه‌گیری خوبی را شاهد نخواهیم بود.

دیدگاه ها بسته شده است