«کاغذ غرب» تا ۳ هفته دیگر روی تابلوی بورس می‌رود
تیر ۲۵, ۱۳۹۷
سختگیری بیمه ها صنعتگران را خسته می کند
تیر ۲۵, ۱۳۹۷
نمایش همه

سیاست های ارزی دولت کارشناسی شده نیست

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با انتقاد از سیاست های ارزی دولت گفت: متأسفانه این سیاست ها هنوز کارشناسی مناسبی نشده و همین امر عاملی شده تا اجرای آنها نتایج مثبتی نداشته باشد.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به سیاست‌های غلط ارزی دولت، اظهارداشت: متأسفانه این سیاست ها هنوز کارشناسی مناسبی نشده و همین امر عاملی شده تا اجرای آنها نتایج مثبتی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه قطعا گروه بندی کالاها برای دریافت ارز باید مورد بازبینی قرار گیرد، افزود: امروز تولیدکنندگان با مشکلات متعددی در تهیه مواد اولیه خود روبه رو هستند که باید این موضوع مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تصریح کرد: به نظر می‌رسد دولت می بایست قبل از اعلام لیست واردات کالاهای ممنوعه از یک کمیته متشکل از تولیدکنندگان بخش های مختلف صنعتی نظرخواهی می کرد تا افراد بدون هیچ ارتباطی با حوزه فعالیت خود کالاهای متفرقه وارد کشور نکنند.

روغنی با اعلام اینکه دولت می تواند با توافق بر یک نرخ ثابت، دلار دولتی را فقط برای واردات کالاهای اساسی و دارو اختصاص دهد، گفت: امروز باید هزینه کردن منابع ارزی سنجیده باشد تا تمام بخش های صنعتی بتوانند مواد مورد نیاز خود را تأمین کنند.

وی در ادامه صحبت های خود به تغییر نرخ دلار دولتی اشاره کرد و افزود: قرار بود بعد از آغاز به کار بازار ثانویه ارز، به صورت هفته ای قیمت دلار دولتی درصد هایی تغییر کند تا در نهایت به رقم مناسبی برسد. اما هنوز این موضوع اجرایی نشده ولی به طور حتم ارز دولتی بیش از ۴۲۰۰ تومان خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده است