صادرات کالا از گمرکات آذربایجان‌شرقی به بیش از یک میلیارد دلار رسید

فساد اداری وزارت صمت را گزارش کنید پاداش بگیرد
اسفند ۱۴, ۱۳۹۶
ایران از واردات کارتن خارجی بی‎نیاز شد
اسفند ۱۴, ۱۳۹۶
نمایش همه

صادرات کالا از گمرکات آذربایجان‌شرقی به بیش از یک میلیارد دلار رسید

ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی از صادرات بیش از یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان کالا از گمرکات آذربایجان‌شرقی خبر داد.
به گزارش ایسنا، «علی‌اصغر عباس‌زاده» در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار ۱۱ ماهه صادرات از گمرکات آذربایجان‌ شرقی، اظهار کرد: یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۷۷۳ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون و۹۹۸هزار و ۶۹۴ دلار در مدت ۱۱ ماهه سالجاری از گمرکات استان صادر شده است که از لحاظ ارزش دلاری ۲۱ درصد و از حیث وزن ۳۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی افزود: عمده گروه کالاهای صادره شامل مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، میوه‌های خوراکی پوست و مرکبات، سوخت‌های معدنی روغن‌های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر آن‌ها، فرآورده‌های غلات آرد نشاسته، قند و شکر و شیرینی، راکتورهای هسته‌ای دیگ بخار و آبگرم ماشین‌آلات، کاکائو و فرآورده‌های آن، شیشه و مصنوعات شیشه‌ای، چدن آهن و فولاد، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد بوده است.

ناظر گمرکات استان خاطرنشان کرد: این محصولات به ۱۰۱ کشور دنیا صادر شده که عمده مقاصد کالاهای صادراتی از گمرکات استان به ترتیب به کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، آذربایجان، پاکستان، ارمنستان، گرجستان، ایتالیا، چین و فدراسیون روسیه بوده است. در میان کشورهای عمده مقاصد صادراتی به ترتیب کشور عراق قریب به ۳۱۵ میلیون دلار و ترکیه با ۳۰۵ میلیون دلار است.

وی گفت: در این مدت تشریفات گمرکی ۴۴۷ هزار و ۵۵۲ تن کالای وارداتی به ارزش۹۶۱ میلیون و۹۳۰ هزار و۱۵۷دلار از طریق گمرکات استان انجام شده است که از لحاظ وزن ۸ درصد و از حیث ارزش دلاری ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.

وی با اشاره به عمده کالاهای وارده به گمرکات استان، گفت: کالاهای صادره، شامل ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی اجزاء و قطعات آن‌ها، چوب و اشیاء چوبی و زغال چوب، توتون و تنباکو، کاغذ و مقوا و اشیای ساخته شده از خمیر کاغذ از کاغذ یا مقوا، ماشین آلات و دستگاههای برقی، گوشت و احشای خوراکی، مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، فرآورده‌های خوراکی گوناگون و الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیر یکسره بوده که از ۸۹ کشور مختلف دنیا و بطور عمده ازکشورهای ترکیه، آلمان، چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، گرجستان، ارمنستان، ژاپن، سوئد و جمهوری کره از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است.

دیدگاه ها بسته شده است