جزئیات نامه‌نگاری شافعی با دو عضو کابینه
مرداد ۲۹, ۱۳۹۷
سیاست‌های محوری دولت بر روی طرح‌های دانش‌بنیان است
مرداد ۲۹, ۱۳۹۷
نمایش همه

طرح صنعتی تولید کاغذ از کربنات کلسیم در فارس ایجاد می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از ایجاد طرح بزرگ صنعتی تولید کاغذ از کربنات کلسیم با مشارکت ایدرو در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، احد فتوحی پس از بازدید از شهرک صنعتی خرامه، در جلسه با فرماندار این شهرستان با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی خرامه اظهار داشت: مشوق‌های مناسبی از جمله معافیت‌های مالیاتی، تخفیف در واگذاری زمین، پرداخت اقساطی هزینه حق انتفاع در ۴۸ ماه و کاهش درصد سهم نقدی پرداخت حق انتفاع به میزان ۵ درصد از کل مبلغ، اعمال می‌شود تا انگیزه‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاران در بخش صنعت ایجاد شود.

وی افزود: طرح‌های متعددی در زمینه‌ توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی فارس انجام و بستر‌های لازم در بخش زیرساختی برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم‌ شده است.

فتوحی از مهم‌ترین این طرح‌ها را اجرای شبکه داخلی گاز در این شهرک صنعتی و اتصال به شبکه سراسری اعلام و بر تکمیل شبکه روشنایی و رفع مشکل مخابراتی این شهرک صنعتی تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به راه اندازی برخی واحدهای صنعتی در این شهرک صنعتی در آینده‌ای نزدیک گفت: کارخانه تولید قیر در این شهرک صنعتی به زودی به بهره‌برداری می‌رسد البته این واحد به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) برای ایجاد طرح بزرگ صنعتی تولید کاغذ از کربنات کلسیم در این شهرک صنعتی گفت: مجوز سرمایه‌گذاری این طرح توسط هیئت دولت و با سرمایه‌گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران صادر شده است.

فتوحی هدف از اجرای این طرح را توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه‌یافته و ایجاد اشتغال اعلام کرد و گفت: این طرح که با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ هزار تُن کاغذ از کربنات کلسیم اجرا خواهد شد، دارای اثرات زیست محیطی مثبت بوده و باعث جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین تأمین کلیه مواد اولیه مورد نیاز این طرح از نقاط مختلف داخل کشور امکان پذیر است.

فرماندار شهرستان خرامه نیز با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات ناشی از خشکسالی مهم‌ترین ضرورت این شهرستان ایجاد اشتغال پایدار است، گفت: شهرک صنعتی مهم‌ترین زیرساخت برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال است.

فرهاد جهانخواه بر حمایت کامل از صنعتگران و سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان آمادگی کامل دارند.

دیدگاه ها بسته شده است