دولت به رقابت در بازار کاغذ کمک کند/ الزام کاهش تعرفه واردات کاغذ
آبان ۲۰, ۱۳۹۸
سمینار آشنایی تخصصی با استانداردهای ملی ایران در زمینه کارتن و کاغذ
آبان ۲۰, ۱۳۹۸
نمایش همه

مذاکره با وزیر صنعت برای افزایش سقف صادرات کاغذ

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ از مذاکره با وزیر صنعت برای افزایش سقف صادرات صنعت کاغذ بسته‌بندی خبر داد و گفت: بازار این کالا دچار رکودی نگران‌کننده است.

مهشید پورداد، دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از رکود بازار صنعت کاغذ با وجود کاهش چشمگیر قیمت‌ها در دو ماه گذشته خبر داد و گفت:‌ متاسفانه هم در حوزه تولید داخلی کاغذ و هم در حوزه فروش در بازار با رکود مواجه هستیم،‌ تولید کاغذ چاپ و تحریر در داخل در ماه‌های گذشته به صفر رسیده است.

وی ادامه داد: کاهش قیمت‌ها در بازار تأثیر چندانی بر تقاضای بازار نداشته است،‌ این را هم می‌توان در چاپ و تحریر دید و هم در کاغذ بسته‌بندی‌، نظر شخصی بنده این است که مصرف خانوار پایین آمده است؛ بنابراین شرکت‌های مواد غذایی و شوینده هم کمتر سفارش تولید دارند.

پورداد در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه در حوزه کاغذ بسته‌بندی مازاد بر تولید داریم‌، چرا سقف صادرات را افزایش نمی‌دهید،‌ گفت: صادرات کاغذ بسته‌بندی محدود است،‌ ممنوع نیست اما محدودیت‌های داخلی وجود دارد و ما به دنبال رفع این محدودیت‌ها هستیم.

وی از مکاتبه با وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت برای این منظور خبر داد و یادآور شد: مطلوب ما این است که در صادرات کاغذ بسته‌بندی سقفی وجود نداشته باشد،‌ صادرات و مصرف داخلی می‌توانند به یک توازن مدیریت شده برسند؛ بنابراین تعیین محدودیت نظم بازار را به هم می‌زند. در تلاشیم تا با ارائه تسهیلاتی تولیدکنندگان را تشویق به صادرات کنیم تا رونق دوباره به حوزه کاغذ بسته‌بندی باز گردد.

دیدگاه ها بسته شده است