بزودی شرکت تعاونی برگزار میکند
آذر ۲۸, ۱۳۹۷
بازدید از عرفه تعاونی در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی
آذر ۲۸, ۱۳۹۷
نمایش همه

مهار به موقع آتش در کارخانه موادسلولزی شیراز مانع فاجعه شد

آتش سوزی در یک کارخانه مواد سلولزی در بلوار ولایت با تلاش همه جانبه ۶ گروه از نیروهای آتش نشانی مهار و از بروز فاجعه بزرگ جلوگیری شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز، ساعت ۱۸ دقیقه بامداد سه شنبه ۲۷ آذر وقوع حریق در یک کارخانه تولید موادسلولزی، کارتن و مقوا در شیراز آتش نشانان از ۵ ایستگاه را به محل این کارگاه کشاند.

مهدی زارع گفت: هنگامی که به محل حادثه رسیدیم در قسمت طراحی کلیشه، واقع در مرکز کارخانه تولید مواد سلولزی که از ۴ سوله سرپوشیده ۵ هزار متر مربعی تشکیل می‌شد و مملو از مواد سلولزی، کارتن و مقوا بود، آتش سوزی رخ داده و همچنین دود و شعله بسیار زیادی از پنجره های آن خارج می‌شد.

زارع تصریح کرد: آتش نشانان به سرعت با حضور در محل جریان برق و گاز کارخانه را قطع کردند و پس از مجهز شدن به دستگاه های تنفسی، به سرعت به چند گروه تقسیم شده و از چند جهت به سوی شعله های آتش حمله ور شدند و با بکارگیری تجهیزات و لوله های آبرسانی مشغول مهار آتش سوزی شدند و مانع از گسترش حریق و بروز خسارت شدند.

وی اضافه کرد: تیم جستجو هم با پشتیبانی گروه اول در میان دود و آتش به قسمت های مختلف کارخانه راه یافته و عملیات جستجو در سوله ها را در جهت خروج افراد و وجود شعله های پنهان شروع کردند.

فرمانده ارشد عملیات این سازمان خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حادثه هیچ مصدوم و مجروحی نداشت و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه، شعله های آتش را پیش از سرایت آن به اطراف مهار و کاملا خاموش کردند.

براساس این گزارش علت بروز این آتش سوزی، هم اکنون از سوی کارشناسان علت یابی عملیات آتش نشانی شیراز در دست بررسی است‌.

دیدگاه ها بسته شده است