بهره برداری از کارخانه تولید کاغذ شبه کرافت و مقوا در قشم
بهمن ۲۳, ۱۳۹۶
سمینار چاپ و بسته بندی
بهمن ۲۳, ۱۳۹۶
نمایش همه

نقدینگی مشکل بزرگ تولید

یک فعال صنایع کوچک در حوزه کارتن سازی گفت: در حال حاضر بحث نقدینگی و تسهیلات لازم برای سرمایه ثابت جهت تهیه ماشین آلات بزرگترین مشکل تولیدکنندگان در کشور است.
علی علائی در برنامه «خانه تا کارخانه» رادیو اقتصاد افزود: دولت برای رفع این چالش باید بصورت مستقیم دخالت کندچرا که تولیدکنندگان امروز در وضعیت بحرانی قراردارند.

وی همچنین اظهارداشت: بی گمان با انتقال تکنولوژی و تجهیز خطوط تولید کارخانجات به ماشین آلات روز دنیا موجب ارتقای کیفیت کالاها، کاهش هزینه تولید و همینطور افزایش توان رقابت تولیدکنندگان در بازارهای داخلی و خارجی می شود.

این فعال صنایع کوچک در حوزه کارتن سازی گفت: دولتمردان باید از صنعتگران واقعی در جامعه حمایت و دست فعالان بخش تولید را به گرمی بفشارد.

وی در ادامه واردات بی رویه و قاچاق کالا را از دیگر مشکلات و چالش های پیشروی تولیدکنندگان داخلی برشمرد و اظهارداشت: بسیاری از واحدهای تولیدی متاثر از این مواردو مسائل تعطیل و یا نیمه تعطیل شدند.

علائی در این مصاحبه رادیویی به مباحث دیگری از تنگناهای تولید از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، قوانین و مقررات دست و پاگیر، سود بالای تسهیلات بانکی و مواردی از این دست اشاره کرد و گفت: بدون شک با اصلاح و بازنگری قوانین و حمایت های همه جانبه در حوزه های مختلف چرخ تولید مملکت روان تر از هر زمانی خواهد چرخید.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن معرفی تولیدات شرکت تحت مدیریت خود افزود: هم اکنون در این مجموعه محصولات جعبه ای، کارتنی و همینطور انواع ورق های کارتنی سه و پنج لایه با فلوت های ای.بی.سی تولید می شود.

این فعال صنایع کوچک در حوزه کارتن سازی یادآور شد: شرکت مزبور با تاکید بر کیفیت بسته بندی و قیمت مناسب تولیدات هم اکنون در خدمت صنوف مختلف کشور از جمله قطعات صنعتی خودرویی، لوازم خانگی، کشاورزی، بهداشتی، دارویی، صنایع غذایی و لبنی است.

برنامه «خانه تا کارخانه» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای فرد هر هفته ساعت ۱۵ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف عارضه یابی و شناسایی مشکلات، موانع و اشکالات صنایع مختلف اعم ازمتوسط و بزرگ و ارائه راهکارهای عملیاتی رفع آن‌ها، شناسایی گلوگاه‌های صنعتی کشور و کمک به بهبود وضع موجود صنایع از طریق برقراری ارتباط سه جانبه صنعت، دانشگاه و رسانه بر روی موج اف‌ام ردیف ۹۸ قرار می‌گیرد بنابراین علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دیدگاه ها بسته شده است