حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن کارخانه مازندران؛ از رکوردزنی در تولید کاغذ مازاد بر نیاز تا آمار‌های تأسف‌بار در تولید تحریر
آذر ۸, ۱۴۰۰
مراسم تودیع و معارفه در شرکت تعاونی کارتن و ورق
آذر ۸, ۱۴۰۰
نمایش همه

نمایشگاه تجاری نجف به صنایع ایران اختصاص می‌یابد

معاون استاندار نجف اشرف با اشاره به فعالیت نمایشگاه تجاری در این شهر گفت: برای تقویت و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران به زودی این نمایشگاه برای صنایع ایران اختصاص می‌یابد که امکان حضور صنایع کاشان نیز در این نمایشگاه فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هاتف عبدالامیر حبیب ماضی یکشنبه در دیدار با رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان مردم جمهوری اسلامی ایران و عراق را یک ملت دانست و افزود: ایران تنها حامی مردم عراق و به خصوص شیعیان این کشور است.

وی آمادگی همکاری‌های شهرداری نجف اشرف و کاشان را اعلام و خاطرنشان کرد: برای همین هدف و توسعه همکاری بین این ۲ شهرداری در راس هیاتی به شهرستان کاشان سفر کرده‌ است.

مدیر شهرداری‌های استانداری نجف نیز در این نشست گفت: نجف اشرف شهر تاریخی، باستانی و شهر مولای متقیان حضرت علی‌ (ع) و پایتخت امام مهدی (عج) است.

احمد مزار عزوز با اشاره به امضای تفاهم‌نامه خواهر خواندگی شهرداری‌های کاشان و نجف، افزود: این تفاهم‌نامه به امور مربوط به شهرداری‌ها اختصاص دارد که مهمترین بخش آن بازیافت، پسماند و تنظیف شهر است.

وی با توجه به بهره‌گیری از دانش کارشناسان و متخصصان ایرانی، اعزام افراد با تجربه و ماهر را در این زمینه به نجف اشرف خواستار شد و اظهار داشت: شهرداری نجف به سامانه‌های برقی برای بوستان‌ها و شهربازی کودکان، ایجاد فضای سبز شهری و نیروهای متخصص برای این کارها نیاز دارد.

مدیر شهرداری‌های استانداری نجف با بیان اینکه وسایل تخصصی برای نظافت شهر با توجه، دمای بالای هوا در شهر نجف زود از بین می‌رود از شهردار کاشان خواست دستگاه و وسایل تخصصی تنظیف را با اقلیم جغرافیایی عراق به این کشور وارد کند.

وی گفت: کمک‌های ایران صرفا فقط برای روزهای خاص در عراق نباشد بلکه این کمک‌ها برای تمامی روزهای سال باشد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان نیز در این نشست گفت: عراق از گذشته تاکنون به لحاظ دینی، اعتقادی، مذهبی و روابط فرهنگی، تجاری و اقتصادی روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشته و کشور عراق را بیگانه نمی‌دانیم.

محمود تولایی با ابراز خرسندی از وجود روابط اقتصادی کاشان با شهر نجف و ظرفیت‌های خوبی که در کاشان برای گسترش روابط با نجف وجود دارد، اظهار امیدواری کرد این روابط با گام‌های جدی به توسعه صادرات منجر شود.

وی افزود: کاشان بیشترین نسبت مردم به جمعیت در کشور زوار، عراقی دارد و همچنین نجفی‌های عراق نیز در این شهرستان مقیم هستند که در ایام محرم برنامه‌های خاصی برای عزارداری امام حسین (ع) انجام می‌دهند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یک سوم جمعیت نجف در حوزه گردشگری فعالیت دارند، کاشان می‌تواند در حوزه مبادلات گردشگری تورهای سیاحتی، سلامت، و فرهنگی ارتباط خوبی را با نجف برقرار کند.

وی با اشاره به توانمندی‌ها دانشگاه علوم پزشکی کاشان برقرار تورهای گردشگری سلامت از نجف اشرف به این شهرستان را خواستار شد و گفت: بیمارستان‌های بخش خصوصی نیز در کاشان وجود دارد که هم اکنون نیز پذیرای بیماران کشورهای عربی هستند.

تولایی با توجه به اینکه مجموعه صنعت گردشگری کاشان ارتباط خوبی با عراق دارد، افزود: هم اکنون نیز مردم کاشان به صورت یک روز در میان، سفرهای هوایی به کاشان دارند.

وی اجاره هتل‌های قصرالملوک، اسطوره و الماس نجف اشرف توسط ایرانی‌های را یادآور شد و گفت: با توجه به نزدیکی کاشان به قم، می‌توان گردشگران عراق را با محوریت کاشان که در مرکز ایران قرار دارد به سراسر کشور هدایت کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان الیاف مصنوعی و طبیعی، میوه، آب میوه و سبزیجات، سرکه و مواد اولیه تامین آن، لوله‌های فولادی، چدنی و پلاستیکی، انواع کولرهای آبی، سیمان، داروهای گیاهی و شیمیایی، فرآوردهای گوشتی، ورق گالوانیزه انواع فولاد، فرش ماشینی، موکت و کف پوش‌های پلاستیکی را از جمله محصولات صادره شده از این شهرستان به عراق بیان کرد.

وی سولفات و باریت برای صنعت نفت، بنتونیت، سیم و کابل، انواع باسکول، ترازوهای بزرگ و فروشگاهی، لبنیات، شیرخشک برای صنایع غذایی، مفتول، آلومنییم، اتصالات ریخته‌گری فولادی برای صنایع آب و نفت را از دیگر کالاهای کاشان به مقصد عراق نام برد.

تولایی همچنین با هدف تسهیل همکاری در امور تجاری و اقتصادی شهرهای کاشان و نجف خواستار ایجاد دفتر نمایندگی در این ۲ شهر شد.

شهردار کاشان نیز با توجه به نیازهای این شهر و نجف اشرف، تشکیل کارگروه‌هایی در این زمینه را خواستار شد و گفت: برخی از این نیازها به کارگروه‌ متخصصان و کارشناسنان دو شهر مربوط می‌شود.

حسن بخشنده امنیه با بیان اینکه در حال مکانیزه کردن پسماند شهر کاشان هستیم، افزود: شهرداری کاشان تجربیاتی را در این زمینه در اختیار شهرداری نجف قرار خواهد داد.

به گزارش ایرنا، لقا علی محمد نماینده رییس شهرداری نجف، طاها صبحی مطر مدیر بخش روابط خارجی و بین‌الملل استانداری نجف، معمر منصور عبدالمحسن دستیار مدیر (معاون) بخش بین‌الملل و روابط خارجی استانداری نجف، هاتف عبدالامیر حبیب ماضی معاون استاندار نجف اشرف را در سفر به کاشان همراهی کردند.

دیدگاه ها بسته شده است