هدف آمریکایی‌ها ایجاد ترس و یأس برای سرمایه گذاری در کشور است

صادرات اصفهان ۲۶ درصد افزایش یافت
آبان ۱۰, ۱۳۹۶
بلاتکلیفی دستگاه‌های چاپ پشت درهای گمرک
آبان ۱۰, ۱۳۹۶
نمایش همه

هدف آمریکایی‌ها ایجاد ترس و یأس برای سرمایه گذاری در کشور است

آمریکایی ها قصد دارند ترس و یأس برای سرمایه گذاری در کشور فراهم کنند لذا باید به مسائل اقتصادی با توجه بیشتری بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه استان خراسان رضوی با اشاره به مرکزیت مهم فرهنگی مشهد مقدس برای ایران گفت: وجود مبارک امام رضا(ع) برکت را به سمت مشهد سمت و سو داد.

تحرکات دشمن در حوزه اقتصادی در راستای تخریب روانی است
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید زمینه برای رشد استان خراسان فراهم شود، عنوان کرد: تا کنون اقدامات خوبی در حال انجام بوده که مهم ترین آن احداث خط راه آهن پرسرعت خراسان بود که چند میلیارد دلار برای آن سرمایه گذاری شد لذا در حال حاض به دنبال اتصال خط آهن از خواف به خراسان هستیم که بسیار مهم است.
وی افزود: مسائل اقتصادی کشور ظرفیت های محدودی برای مانور ایجاد کرده که در بودجه سال ۹۷ با نگاه بهتری به موضوع خراسان نگاه می کنیم البته در بخش رونق اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که تحرکات دشمنان نیز در راستای تخریب روانی جامعه است.

هدف آمریکایی‌ها ایجاد ترس و یأس برای سرمایه گذاری در کشور است
لاریجانی در ادامه با بیان اینکه جیغ و فریاد آمریکایی‌ها برای ایجاد اختلال در وضعیت اقتصادی کشور است، اظهار داشت: آنها قصد دارند ترس و یأس برای سرمایه گذاری در کشور فراهم کنند لذا باید به مسائل اقتصادی با توجه بیشتری بپردازیم و اولویت نخست اقتصاد باشد از این رو هر زمان که روزنامه را ورق می زنیم باید احساس کنیم دغدغه اول کشور اقتصاد است نه مسائل سیاسی.
رئیس قوه مقننه در ادامه با تأکید بر اینکه ترجمان دغدغه اقتصادی باید در رسانه اولویت باشد، گفت: مجلس هم اقتصاد را اولویت خود قرار داده لذا رسانه ها به خصوص رسانه ملی نیز باید این اقدام را داشته باشند و به کارآفرینان که از نسل جوان بوده و مبتکر و باهوش هستند راه دهند تا مطرح شده و جوانان دیگر از آنها اقتباس کنند که همین موضوع باعث ایجاد نشاط اقتصادی در جامعه می شود.

رسانه‌ها تریبون حرف مفت آمریکا نشده و در کشور اضطراب ایجاد نکنند
وی افزود: اقتصاد، کارآفرینی و تولید باید اولویت خارج از جناح بندی‌ها شود و در خصوص ارتباط رسانه و صنعت باید گفت این اعتقاد صحیح است که اگر صنعت رونق پیدا نکند، آگهی به روزنامه داده نمی شود و رونق از روزنامه‌ها نیز گرفته می شود از این رو وظیفه رسانه ها این است که باید از مجلس درباره امور اقتصادی سوال کرده و نقد کنند و از دولت برای اقدامات اقتصادی پاسخ بخواهند.
لاریجانی در ادامه تصریح کرد: تحلیل روشن در این شرایط این است که آیا آنها فقط در موضوع برجام مشکل دارند یا قصد دیگری دارند لذا باید قصد آنها را بشناسید چرا که حرف پر سروصدا زیاد می زنند و ما نباید تریبون حرف مفت آنها شده و اضطراب را در کشور ایجاد کنیم بلکه باید دغلکاری آنها را نمایش دهیم.

دولت لایحه جامع رسانه را ارائه کند/ ظرفیت جنگل‌های مازندران برای تولید کاغذ محدود است
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه یکی از سیاستمداران آمریکایی سخنی می گوید و ما آن را پوشش می‌دهیم، عنوان کرد: این در حالی است که گفته او اصلا اهمیت ندارد و فقط ایجاد اضطراب می کند از این رو باید به جای بستر دادن به اهداف آنها، بدل بزنیم و به دنبال ایجاد وفاق باشیم لذا جهت خود را به گونه ای شکل دهید که صلاح کشور در آن است.
وی درباره قانون جامع رسانه گفت: دولت لایحه ای باید در این زمینه ارائه کند که مشکل اصل ۷۵ نداشته باشد که در این زمینه آقای پژمان فر پیگیر است همچنین درباره کاغذ مازندران نیز مشکل مسأله جنگل است که ظرفیت آن محدود است و استفاده ناهنجار از جنگل آن را از بین می برد از این رو باید اقدامات دیگری نیز برای تهیه کاغذ صورت گیرد.
لاریجانی در ادامه با تأکید بر ضرورت آموزش به دبستانی ها و دبیرستانی ها در حوزه فضای مجازی ابراز داشت: این اقدام باید در حیطه وزارت آموزش و پرورش صورت گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مشکلات حاشیه نشینی در مشهد بیان داشت: حضرت آقا نیز در این خصوص تأکید داشتند که مسائل آسیب شناسی اجتماعی حاشیه نشینی صورت گیرد و در قانون برنامه گنجانده شود لذا فصلی اندازه پذیر در قانون برنامه برای حاشیه نشینی امد که بتوان آن را مستمرا پیگیری کرد.

حل مشکل مسکن و اشتغال حاشیه‌نشینان از اولویت‌های قانون برنامه ششم
وی افزود: بر این اساس متوجه شدیم بسیاری از حاشیه نشینان املاکی دارند که مالکیت آنها در هاله ای از ابهام است برای همین آب، برق، گاز و تلفن نیز ندارند لذا این قانون گذاشته شد که ۳ سال به آنها این امکانات داده شود و آنها نیز ظرف این مدت به موضوع مالکیت رسیدگی کنند چرا که تهیه غیرقانونی این اقلام نیز باعث مخاطراتی برای آنها شده بود.
لاریجانی در ادامه تأکید کرد: مسأله مسکن و اشتغال حاشیه نشیان از مهم ترین معضلات است که باید برطرف شود اما انجام راهکارها نیز اندکی کند است که باید تسریع شود.
پوشش اخبار اقدامات صورت گرفته در راستای حل برخی معضلات بعد از انعکاس مسائل و مشکلات در راستای علاج جامعه ضروری است
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان درباره سخت گیری هایی که در حوزه خبر و برای انتشار اخبار وجود دارد، خاطرنشان کرد: برخی خبرنگاران با اخبار خود فضا را سیاه و تیره نشان می دهند که این درست نیست مسائل و مشکلات باید به گونه ای برطرف شود که اقدامات بعدی در راستای حل مشکلات نیز پوشش داده شود لذا این روش علاج و بازدارندگی خواهد بود که فضای جامعه رسانه باید به این سمت حرکت کند.

دیدگاه ها بسته شده است