وزیر اقتصاد خبر داد: صنایع صادرات محور با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه پشتیبانی میشود

پیام تبریک سال جدید، جناب آقای مهندس طهماسبی
فروردین ۲, ۱۳۹۹
صنعت کارتن و ورق ،ستوان فقرات زنجیره تامین مبارزه با کرونا
فروردین ۲, ۱۳۹۹
نمایش همه

وزیر اقتصاد خبر داد: صنایع صادرات محور با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه پشتیبانی میشود

وزیر اقتصاد گفته است: در سال جدید با استفاده از ظرفیت بازارسرمایه ، ابزارهایی برای همه صنایع صادراتی از قبیل نفت و گاز، معدنی و کشاورزی راه اندازی خواهد شد .

 

به گزارش «دنیای بورس»، فرهاد دژپسند در خصوص نام گذاری سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید به رادیو اقتصاد گفت: سال گذشته مشکلات زیادی درباره بیم و امید اقتصادی وجود داشت که با تلاش های زیاد حکومت، دولت و مردم ، رهبر  انقلاب رضایت نسبی را اعلام کردند اما اقتصاد ایران باید جایگاه رفیعی تری داشته باشد که با جهش در تولید محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: برای جهش تولید ، برخی وظایف به عهده دولت یا حکومت و در سطح دیگر بر عهده فعالان اقتصادی و مردم است. دولت تسهیل در کسب و کار برای سرمایه گذاری و با استفاده از ظرفیت تولید و فرهنگ مصرفی مناسب رونق و جهش تولید را مدنظر دارد و برای تحقق شعار سال باید به مالیات به ابزاری برای تسهیل سرمایه گذاری تبدیل شود.

این مقام مسئول افزود: گمرک نیز باید باید از ابزارها برای ایجاد سهولت واردات کالاهای مورد نیاز و صادرات استفاده و برای صادرکنندگان ، مسیر سبز گمرکی ایجاد کند تا تجارت خارجی بیشتر شود. بر این اساس بر صنایع نفتی و  معدنی که وجه صادراتی دارند تمرکز خواهد شد.

دژپسند ادامه داد: همچنین در سال جدید با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه ، ابزارهای مناسبی برای تمام صنایع صادراتی از قبیل نفت و گاز، معدنی و کشاورزی  راه اندازی خواهد شد و تولیدکنندگان و بخش خصوصی باید از این فرصت طلایی استفاده کنند. چرا که با توجه به قیمت دلار ، صادرات به صرفه بوده و باید با ایجاد مزیت نسبی در صادرات می‌توان در این حوزه موفق بود

دیدگاه ها بسته شده است