«کاغذ غرب» تا ۳ هفته دیگر روی تابلوی بورس می‌رود

روزنه امید برای تعیین تکلیف پروژه‌های “شستا” در کرمانشاه
تیر ۲۵, ۱۳۹۷
سیاست های ارزی دولت کارشناسی شده نیست
تیر ۲۵, ۱۳۹۷
نمایش همه

«کاغذ غرب» تا ۳ هفته دیگر روی تابلوی بورس می‌رود

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با اشاره به وضعیت پروژه‌های شستا در کرمانشاه گفت: کاغذ غرب تا سه هفته دیگر روی تابلوی بورس می‌رود

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی لطفی امروز یکشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان کرمانشاه اظهار داشت: شستا پنج واحد در استان کرمانشاه دارد از جمله سیمان‌غرب که مشغول است و در سه تا چهار سال اخیر نیز طرح توسعه افزایش ظرفیت را اجرا کرده است و کماکان در سبد سهام شستا باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه در مورد کاغذ بیستون هم با وجود اینکه الزام خروج از بنگاه‌ها را داریم اما تصمیم گرفته‌ایم پیگیری و آنرا راه‌اندازی کنیم، گفت:وضعیت این واحد خوب است و به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد، اگر ارز مورد نیاز تزریق شود و ماشین‌آلات هم تامین شود می‌توان آنرا راه‌اندازی کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) افزود: برنامه افزایش سرمایه‌ را برای این واحد در نظر گرفته‌ایم از جمله ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک صنعت و معدن به ما قول داده شده است.

لطفی در مورد کاغذ غرب هم گفت: این واحد از جمله واحدهایی است که اعلام کرده‌ایم قصد خروج از آنرا داریم و در حال ارزش‌گذاری برای واگذاری این پروژه به سرمایه‌گذاران هستیم.

وی در مورد اسیدسیتریک نیز تصریح کرد: تعرفه شکر در حال حاضر بالاست و اگر تعرفه اسید را به ۴۰ درصد و تعرفه شکر را به ۵ درصد برسانند می‌توان کار را ادامه داد در غیر این صورت توجیه اقتصادی ندارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) افزود: در مورد پالایشگاه آناهیتا هم آمادگی کامل داریم بعد از تعیین تکلیف سهم صندوق بازنشستگی به اندازه سهم ۳۳ درصدی شستا در این پروژه تامین اعتبار کنیم.

لطفی ادامه داد: تا ۲ هفته دیگر برنامه تکمیل زمانبندی کاغذ بیستون را انجام می‌دهیم، کاغذ غرب هم با توجه به انجام فرآیند واگذاری ۲ الی ۳ هفته آینده روی تابلوی بورس می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده است