روزنه امید برای تعیین تکلیف پروژه‌های “شستا” در کرمانشاه
تیر ۲۵, ۱۳۹۷
سیاست های ارزی دولت کارشناسی شده نیست
تیر ۲۵, ۱۳۹۷
نمایش همه

«کاغذ غرب» تا ۳ هفته دیگر روی تابلوی بورس می‌رود

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با اشاره به وضعیت پروژه‌های شستا در کرمانشاه گفت: کاغذ غرب تا سه هفته دیگر روی تابلوی بورس می‌رود

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی لطفی امروز یکشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان کرمانشاه اظهار داشت: شستا پنج واحد در استان کرمانشاه دارد از جمله سیمان‌غرب که مشغول است و در سه تا چهار سال اخیر نیز طرح توسعه افزایش ظرفیت را اجرا کرده است و کماکان در سبد سهام شستا باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه در مورد کاغذ بیستون هم با وجود اینکه الزام خروج از بنگاه‌ها را داریم اما تصمیم گرفته‌ایم پیگیری و آنرا راه‌اندازی کنیم، گفت:وضعیت این واحد خوب است و به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد، اگر ارز مورد نیاز تزریق شود و ماشین‌آلات هم تامین شود می‌توان آنرا راه‌اندازی کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) افزود: برنامه افزایش سرمایه‌ را برای این واحد در نظر گرفته‌ایم از جمله ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک صنعت و معدن به ما قول داده شده است.

لطفی در مورد کاغذ غرب هم گفت: این واحد از جمله واحدهایی است که اعلام کرده‌ایم قصد خروج از آنرا داریم و در حال ارزش‌گذاری برای واگذاری این پروژه به سرمایه‌گذاران هستیم.

وی در مورد اسیدسیتریک نیز تصریح کرد: تعرفه شکر در حال حاضر بالاست و اگر تعرفه اسید را به ۴۰ درصد و تعرفه شکر را به ۵ درصد برسانند می‌توان کار را ادامه داد در غیر این صورت توجیه اقتصادی ندارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) افزود: در مورد پالایشگاه آناهیتا هم آمادگی کامل داریم بعد از تعیین تکلیف سهم صندوق بازنشستگی به اندازه سهم ۳۳ درصدی شستا در این پروژه تامین اعتبار کنیم.

لطفی ادامه داد: تا ۲ هفته دیگر برنامه تکمیل زمانبندی کاغذ بیستون را انجام می‌دهیم، کاغذ غرب هم با توجه به انجام فرآیند واگذاری ۲ الی ۳ هفته آینده روی تابلوی بورس می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده است