اسلاید های سمینار چسب مورخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷
دی ۲۵, ۱۳۹۷
محدودیت‌های صادرات کاغذ رفع می شود/هدفگذاری تولید مازاد بر نیاز
دی ۲۵, ۱۳۹۷
نمایش همه

سه متهم پرونده کاغذ متواری شدند

دادستان تهران، از متواری شدن سه متهم پرونده کاغذ خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس جعفری دولت‌آبادی در خصوص گروه بازداشتی معروف به سطان کاغذ، اظهار داشت: در بحث کاغذ دو نوع پرونده تشکیل شده است، گروه اول یک دسته هستند که ارز گرفتند اما کاغذی وارد نکردند. گروه دوم دسته ای هستند که ارز دریافت کردند و کاغذ نیز وارد کردند اما با اسناد جعلی و صوری در بازار آزاد فروختند.

وی افزود: در این رابطه ۱۴ نفر بازداشت شدند و سه نفر فراری هستند و این شرکت‌های مانند هانا تجارت ۱۵۰ میلیون دلار ارز دریافت کرده اند و دو هزار کاغذ وارد کردند .

دولت‌آبادی گفت: چند خانم شرکت تاسیس کردند و کارت بازرگانی دریافت کردند و بعد توانستند ارز دولتی دریافت کنند و زمانی که بازداشت شدند گفتند که هیچ اطلاعی ندارند و مشکل اینجا است که با اسم افراد، شرکت تاسیس و ارز دولتی دریافت کرده اند.

وی در پاسخ به اینکه چه مواردی در فضای مجازی جرم محسوب می شود، افزود: در فضای مجازی ۹۰ عنوان مجرمانه وجود دارد مانند دسترسی غیر مجاز به بازی‌های رایانه‌ای، تهیه فیلم مستهجن از افراد و نشر اکاذیب. ما می بینیم که با تهیه یک فیلم کشور را به هم می ریزند و امروز فضای مجازی بستر بزرگی برای جرائم است که در دادستانی پرونده های زیادی در این رابطه تشکیل شده است.

دیدگاه ها بسته شده است