چوب و کاغذ مازندران جانی دوباره گرفت
آذر ۱۸, ۱۳۹۹
روند فزآینده تنوع سرمایه گذاری در بندرامیرآباد
آذر ۱۸, ۱۳۹۹
نمایش همه

آغاز پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری از ۱۷ آذر

پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در فرابورس از ۱۷ آذر ماه آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، دومین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی با عنوان ثروت آفرین فیروزه با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در فرابورس پذیره نویسی را آغاز می‌کند و تا ۲۴ آذر ماه نیز ادامه دارد.
محصولات کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، صنایع کاغذ و مقوا و صنایع لجستیک و بسته بندی حوزه این صندوق است.
دوره فعالیت این صندوق ۶ سال بوده و از طریق کارگزاری‌های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره نویسی فراهم است. هر واحد سرمایه گذاری ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری ۱۰۰۰ واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۳۰ درصد سرمایه را تعهد می کنند و مابقی از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.
صندوق­‌های سرمایه گذاری خصوصی شکلی از طرح­‌های سرمایه گذاری جمعی هستند که بر مبادلات سهام اختصاصی متمرکز است. هدف از تشکیل این صندوق‌ها، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در شرکت‌های دارای پتانسیل رشد زیاد با هدف کسب بیشترین بازده اقتصادی ممکن در برابر پذیرش ریسک است.
دستورالعمل راه‌اندازی صندوق‌های خصوصی در سال ۹۷ توسط سازمان بورس تصویب شد. واحدهای این صندوق‌ها به شکل قابل معامله در بورس هستند. ساختار آنها در قالب واحدهای ممتاز و واحدهای عادی است. تصمیمات سرمایه‌گذاری آن با مسئولیت مدیر صندوق در چارچوب مصوب مجمع و با کمک کمیته سرمایه گذاری اتخاذ می‌شود. شایان ذکر است صندوق‌های خصوصی در کنار صندوق‌های جسورانه و تامین مالی جمعی زنجیره تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان در بازار سرمایه را کاملتر می کند.
بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی به ۲ صندوق افزایش یافته که با توجه به پذیره‌نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق‌ها به ۱۵۰۰ میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

دیدگاه ها بسته شده است